מדוע צריך לבצע ניקוי ארובות?

בתוך הארובה מצטבר שומן. במקרי קיצון באם המנדף נדלק יכולה גם הארובה להידלק. על כן, בתהליך ניקוי ארובות אנו בודקים במספר מקומות לאורך הארובה, כדי לבחון האם והיכן יש הצטברות של שומנים. לפי הצורך אנו מנקים את הארובה תוך שימוש בכלים ייחודיים. במקרה הצורך ניתן לפתוח פתחי שירות אשר מאפשרים גישה לתוך הארובה. כחלק מתהליך ניקוי הארובות אנו מנקים גם את המפוח.

חלקי המערכת אותם אנו מנקים:

מפוח – תפקידו ליצור זרימת אוויר מהמנדף דרך הארובה כלפי חוץ.
קיימים שני סוגי מפוחים: הראשון, מפוח צנטריפוגלי. השני, יחידת מפוח – מסנני אוויר. כיום יחידה זו נפוצה לאור דרישות המשרד לאיכות הסביבה.

ארובה – חור בגג, פתח ליציאת עשן, מעשנה.
תפקיד הארובה להוציא את העשן והריחות אשר נקלטים במנדף, הארובה מתחילה במטבח בחיבורה למנדף ונגמרת לרוב בגג בחיבורה למפוח.

ניקוי ארובות מקצועי על ידי מנדפים וארובות

ניקוי ארובות

כל המידע על הזמנת מנקה ארובות

ניקוי ארובת קמין

קמין – הגרסה הסגורה של האח ,זוכה בשנים האחרונות לפופולריות הולכת וגדלה. הסיבה הראשונה לכך היא, מכיוון שמדובר בפתרון חימום יעיל מאוד שנעים להיות בקרבתו בימי החורף הקרים. סיבה נוספת היא, שבשונה ממזגן המחמם את האוויר אך גם מייבש את הלחות שבאוויר, כל קמין הפועל באמצעות חשמלי, גז או עץ, מסוגל לחמם את השוהים בקרבתו מבלי לייבש את האוויר. על מנת להפיק את המקסימום תועלת מהקמין לטווח ארוך, חשוב מאוד להקפיד על תחזוקה נכונה ובפרט לנקות את הארובה שלו. במאמר הבא  תמצאו הסבר מפורט לגבי פעולה חיונית זו. 

ניקוי ארובות  – חשיבות

במצב בו ארובת הקמין נקייה לגמרי, אין שום סיכון לחדירת עשן אל חלל הבית. כמו כן, החום שמפיק קמין שהארובה שלו נקייה מפיח נעים יותר, גם לאחר בעירה ממושכת. בנוסף, באמצעות ניקוי יסודי של ארובת הקמין בתדירות הנדרשת, מובטחת יעילות אנרגטית אופטימלית. כך, תוכלו לחמם את הבית בכל זמן רצוי עם פחות עצים. חשוב להדגיש שתוחלת החיים של קמין בעל ארובה נקייה מפיח לאורך כל החורף, ארוכה יותר מזו של קמין שלא מקפידים על הניקיון ותחזוקה שלו. 

ניקוי קמין– תדירות

ניקוי ארובת הקמין הוא מרכיב משמעותי בתחזוקת קמין עץ. שכן, ניקוי איכותי ומקצועי יוכל לייעל את תפוקת הקמין. על מנת לדעת באיזו תדירות מומלץ לנקות את הקמין, ניתן להפעילו לזמן מועט. במידה ויש פיח שחור המלווה עם ריח חזק של עשן, המשמעות היא שהגיע הזמן לניקוי ארובות. התדירות יכולה לנוע בין פעמיים בשנה לבין פעם אחת בשנתיים, בהתאם לשלושה גורמים עיקריים:

  • סוג הקמין וחומר הבערה – תחזוקת ארובת הקמין משתנה בהתאם לחומר שמפעיל את הקמין. ניקוי ארובה לקמין עצים לרוב יתבצע אחת לשנה, בעוד שקמין הפועל באמצעות גז או סולר, ידרוש ניקוי בתדירות נמוכה יותר.
  • קוטר צינור הארובה – ארובה צרה עלולה להיסתם בקלות ולכן יהיה צורך לנקות אותה לעיתים תכופות יותר ביחס לארובה בעלת צינור עם קוטר רחב יותר, המאפשרת זרימת עשן החוצה גם אם נצבר בדפנות הפנימיות שלה לכלכוך.
  • מידת השימוש בתנור – כלל האצבע הוא, שככל שמשתמשים בקמין יותר, צריך לנקות את הארובה שלו לעיתים תכופות יותר. עיקר הלכלוך בארובה הוא תוצאות פיח העשן הנוצר בעת שהקמין בוער ולכן, ככל שהקמין יבער יותר, כך יותר עשן יעבור דרך הארובה ויותר לכלוך יצטבר. אך, ישנם מקרים שגם בקמין שלא הופעל למשך זמן ארוך יהיה צורך לנקות את הארובה. לדוגמא: במקרים של פתח חיצוני שלא היה סגור היטב וגרם לחדירת לכלוך, יונים או מזיקים.

ניקוי קמין עצים 

שלב אחד לפני תחילת ניקיון הארובה, יש להסיר את הדפלקטור (המדף שמשמש להסטת העשן). על המרכיב הזה מצטברת כמות גדולה של פיח, וחשוב לנקות אותו בצורה יסודית. את הפיח שהצטבר על הארובה עצמה, ניתן להסיר באמצעות חוטר שמועבר בתוכה. במרבית הפעמים נדרש שפשוף קל כדי לוודא שלא נשאר פיח או לכלוך לאורך הארובה.

אך חשוב להדגיש כי במידה ולא מקפידים על שגרת תחזוקה וניקיון בתדירות הנכונה, ייתכן ויהיה צורך בפירוק של כל הארובה, זאת על מנת להבטיח מעבר עשן חופשי לאחר הפעלת הקמין. במקרים כאלה וגם על מנת להבטיח ניקיון יסודי ומקצועי, מומלץ ביותר להיעזר בשירותי חברה מקצועית המתמחה בכל הקשור לניקוי ארובות.

ניקוי ארובת קמין נפט

במקרה של קמין הפועל באמצעות נפט או סולר, השאיפה היא להגיע לבעירה נקייה. כלומר בעירה בצבע כחול צלול. במידה והבעירה הינה בגוון אפור או שחור, משמעות הדבר היא – ארובה סתומה או חלק שאינו תקין בקמין. במקרים כאלה יש צורך להזמין מנקה ארובות מקצועי שיבדוק את הארובה, את מיכל הדלק, הצינורות והקרבוראטור וינקה את תא הבערה בצורה יסודית ובטוחה.

טיפים לבחירת מנקה ארובה

על מנת להנות מניקוי איכותי ומקצועי לארובת הקמין שלכם, ניתן להיעזר בטיפים הבאים שיסייעו לכם לבחור נכון את החברה שתבצע עבורכם את עבודות הניקוי:

  • מקצועיות ומומחיות – חשוב ביותר לוודא כי אנשי הצוות שיגיעו בפועל לנקות את הארובה שלכם, יהיו מקצועיים ובעלי ניסיון ומיומנות בכל הקשור בניקוי תעלות אוורור ובפרט ארובות קמין.
  • מחיר – כדאי לערוך סקר שוק ולהשוות בין המחירים שהוצעו עבור אותו שירות. בעזרת השוואה קצרה תוכלו לחסוך בעלות הניקיון. 
  • חומרים וציוד העומד בתקנים – יש לוודא כל הציוד והחומרים השונים שישמשו את אנשי המקצוע, יעמדו בכל התקנים הנדרשים. 

מנקה קמין מפיחמנדפים וארובות

אנו בחברת מנדפים וארובות, עוסקים בכל התחומים הקשורים למערכות נידוף עשן לרבות ארובות קמין, הכוללים: תכנון, הקמה, תחזוקה וניקיון. אנו רואים עצמנו מחויבים לאמינות, מקצועיות ובטיחות ללא פשרות מתוך מודעות לאחריות המוטלת עלינו.

על כן, בתהליך ניקוי ארובות אנו בודקים במספר מקומות לאורך הארובה, כדי לבחון האם והיכן יש הצטברות של שומנים. לפי הצורך אנו מנקים את הארובה תוך שימוש בכלים ייחודיים, חומר לניקוי ארובות וציוד עזר משלים. במקרה הצורך ניתן לפתוח פתחי שירות אשר מאפשרים גישה לתוך הארובה. כחלק מתהליך ניקוי הארובות אנו מנקים גם את המפוח.

לכל שאלה מוזמנים ליצור אתנו קשר:

טלפון: 073-7280619

 פקס: 073-7280615

דוא"ל: office@mindafim.co.il