כיום כל בית עסק כגון מסעדה או מתחם תעשייה צריך להכיל מערכת מנדפים על מנת לנדף את הריחות והעשן של הבישולים. מכאן שגם יש לנקות את אותם מנדפים וזאת כיוון שפעולת הניקוי היא האחראית על מניעת הידלקות שעשויה להתחולל בתוך המנדף,והיא זו ששומרת על בטיחות השוהים. כך למשל אם מדובר על מטבח תעשייתי, הרי שעליו להתקין מערכת מנדפים, וכל עוד המערכת אכן נקייה, היא תעשה את עבודתה- אלא אם כן היא מכילה הצטברות של שומנים ומגוון חומרים שנדבקים עם הזמן על הדפנות- הרי שאז מדובר במפגע סביבתי מסוכן ועל כן יש תקן שעוסק בנושא.

ניקוי מנדפים

תקן

התקן הישראלי 1001/6 צמוד לתקן האמריקאי nfpa96, ואכן חברות הביטוח השונות מיישרות קו עם תנאי התקן ולא מעניקות את אישור הביטוח בסיטואציות בהן אין המוסדות השונים עומדים בו. על מנת לעמוד בתקן יש להתקין מנדפים באופן ראוי ואף לתפעל אותם באופן תקופתי, כאשר יש מקרים בהם יש צורך לנקות אחת לשלושה חודשים – הכול תלוי באופן התפעול ובתדירות השימוש.

מקור הבעיה

אם לא מנקים ארובות ומנדפים כפי שהחוק דורש, בקלות המעברים עשויים להיסתם ומכאןשמדובר על סכנה, וכבר היו מקרים בהם הדבר הוביל לאסונות של ממש. כיוון שמדובר במנדפים שמותקנים בסביבת אנשים, יש להיות ערניים, ולשם כך נועדו התקנים שמחייבים לנקות את המנדפים בין חצי שנה לשנה, כאשר ברור שיש להבדיל בין מקומות בהם המנדפים עובדים שעות נוספות, (למשל מקומות בהם מבשלים אוכל אסיאתי), לבין מקומות בהם הבישול פחות עושה שימוש בשילוב של מחבתות ושמן.

מזעור הבעיה

על מנת להקטין את בעיית לכלוך המנדפים, עדיף פחות להשתמש בחומרים דליקים כגון שומנים, יש להימנע מהחדרת חומרים דליקים אל המערכת, ואם כבר קיימים שומנים, הרי שניתן לפנות לנקות אותם ע"י שימוש בקיטור, או לחלופין ע"י שימוש בפתחי שירות.

יתרונות

מעבר לעמידה בתקנים ושמירה על הבטיחות, הרי ששמירה על ניקוי מנדפים מאוד חשובה גם עבור  שמירה על היגיינה באופן כללי, כיוון שברגע שהמנדף נקי, הרי שגם האוכל ישמר יותר נקי, (לא יטפטף עליו שומנים), גם העובדים לא ינשמו גזים רעילים וגם המנוע ישמר תקין לאורך זמן, ומכאן שהבלאי יקטן ולא יהיה צריך להתעסק עמו באופן תכוף, כך שגם ימנעו עימותים וגם ייחסך זמן ואף כסף. חשוב לדעת שמי שלא שומר על ניקוי המנדפים לא רק מסכן את יושבי המקום, אלא  גם בקלות עשוי לקבל קנס כספי או לחלופין ממש לסכן את המקום בסגירה. לסיכום יש לדעת ששכבות של שומנים ופיח עשויות בקלות להתאסף על דפנות המנדפים, ועל כן אין להשלים עם כך, אלא פשוט יש לטפל בכך ע"י פעולת ניקוי מקצועית שחברות מנוסות יודעות להעניק.