המנדף או קולט האדים הוא בין ההמצאות היותר גאוניות עליו חשב האדם המודרני. השוק הפרטי והמוסדי כאחד עושים בו שימוש יומיומי והופכים אותו לאחד הכלים היותר מבוקשים בתחום המטבח והבישול. חשוב מאוד להבין כי למנדפים השפעה ישירה על התחושה והאסתטיקה במטבח ובאופן ישיר משליכים על איכות השהייה ואיכות הבישול ואפילו ההנאה ממנו.

אי לכך ובהתאם לזאת, המנדפים דורשים תחזוקה תקופתית ותחזוקה כמעט יומיומית כדי לשמר את המצב האסתטי ולשמור אותו על כנו, שאם לו, לא זאת בלבד שאנו מסתכנים בבלאי מהיר של המנדף אלא בסכנות ממשיות במטבח, בייחוד במהלך הבישול ואף יותר מכך.

לפניכם מדריך קצר למשתמש הפרטי לשימור וניקוי המנדפים ודרכי פעולתם:

מהם מנדפים ומהם היתרונות שלהם לשימוש הביתי

המנדפים הם מכשירים חשמליים אשר יונקים ושואבים את האדים וריחות הבישול ומונעים מהשומנים להצטבר על משטחי הבישול הכיריים וסביבת הגז והתנור. היתרון המשמעותי של המנדף לשימוש הביתי הוא במניעת הריח והקטנת כמות השומנים המצברים בסביבת אזור הבישול עצמו. אותו מנדף אשר שואב את ריחות הבישול מביא לתחושה נעימה ונקייה יותר במטבח במיוחד במקרים של תבשילים וריחות רבים ריחות שעשויים לגרום לתחושה מציקה ובלבול.

ניקוי מנדפים

ניקוי מנדפים

 

מהן הפעולות הראשונות לניקוי מנדפים ושימור הניקיון והתקינות

 חשוב מאוד לנקות את המנדף לאחר הבישול ואפייה ממש כפי שאתם דואגים לרחוץ את כלי הבישול וכלי האוכל עם תום הבישול ותום האכילה. ניקוי המנדף יש לבצע לאחר כיבויו ולאחר המתנה של כרבע שעה עד עשרים דקות בכדי למנוע סכנות כוויה. בעזרת סמרטוט לח מעט עם חומר מיוחד לניקוי מטבחים שפשפו בעדינות את המשטח תוך זהירות בעת המגע הישיר עם המנדף כיוון שזה יכול להיות עדיין חם. המתנה של יותר מחצי שעה תגרום להתקשות השומנים שתקשה על ניקוי והסרת השומנים מהמנדף.

ניקוי מקצועי תקופתי של מנדפים – ניקוי ארגוני

 ניקוי מנדפים ארגוניים מעבר לפעילות השוטפת מצריכה טיפול מקצוע חד שנתי בממוצע למניעת תקלות פנימיות בארובת המנדף כתוצאה מהפעילות היומיומית הרבה שלו. חשוב מאוד להתייחס אל נושא זה בזהירות ולהעדיף להוציא קריאה אל איש המקצוע לטיפול נאות במנדף.

 זכרו, מנדף הזוכה לטיפול נאות ואיכותי יעניק שירות איכות לאורך שנים רבות.

ניקוי מנדפים לפני ואחרי יום העובדה – החשיבות וסדר הפעולות

 לפני כל הדלקה, חשוב לבצע ניקוי חיצוני למנדף באמצעות סמרטוט או נייר "צץ רץ" בתוספת מסיר שומנים או מגן חלודה. ניקוי זה ישמור על פעילות תקינה של המנדף. לאחר ניקוי והברקת המנדף חשוב מאוד לייבשו תוך העברת נייר או סמרטוט יבש לחלוטין למניעת קצרים או שיבושים בפעילות  המנדף.