החוק לאוויר נקי והחוק לזיהום אוויר הם בין החוקים החדשים שנכנסו אל התודעה בעולם המערבי בכלל ובמדינת ישראל בפרט. חשיבות מניעת זיהום האוויר פתחה ערוצים שלמים של אפשרויות ופתרונות שמעניקות לנו גם מענה על צרכים של חסכון וכמובן אפשרות לנשום אוויר נקי יותר, באופן כללי ופרטני בסביבה בה אנו חיים.

אחת האפשרויות היותר משמעותיות לשימור האוויר הנקי מתבטאת בניקוי ותחזוקת הארובות, שבינתיים אינן נבדקות כפי שנבדקות נישות שונות בתחום הזיהום ומזהמי האוויר. אם כן, רמות זיהום האוויר נשלטות על ידינו בני האדם, האם אנחנו באמת יכול למנוע או לפחות להפחית את כמות זיהום האוויר היומיות וכיצד כל אחד מאתנו כאדם פרטי יכול לדאוג לכך באופן האישי, ולא פחות חשוב, כיצד ניתן זאת באופן קל ופשוט?

מהי חשיבות ניקוי הארובות

ניקוי הארובות הן בין הפעולות החשובות אשר תורמות למניעת זיהום האוויר המתקדם ואף מעניקות לנו כצרכנים פרטיים אפשרות לחסוך בחשמל ומוצרי בערה. ידוע כי ארובה שאינה נקייה לא זאת בלבד שתביא לפעילות לקויה של מוצרי החשמל למיזוג האוויר אלא גם לתחושה חנוקה ומפויכת ברחבי הבית פנימה. ארובות מזוהמות משליכות לא רק לטווח הארוך והקרוב של זיהום האוויר אל גם על התחושה האישית ואיכות החיים הישירה בכל רגע נתון.

ניקוי ארובות

ניקוי ארובות

ניקוי ארובות מוסדיות וכיצד הוא מתבצע

ניקוי ארובות מוסדיות היא בין הפעולות החשובות לביצוע שותף כתוצאה מהעבודה והפעילות המתמדת והרבה של מוצרי חשמל מרובים הקיימים בהם. ניקוי הארובות, כאמור, ממש כמו בבתים פרטיים ובתי דירות יביאו לפעילות תקינה ואיכותית יותר ולתחושת של אוויר נקי יותר בפנים העסק ומחוצה לו. ניקוי ארובות העסק והבית כאחד יתבצעו אך ורק על ידי בעלי מקצוע מוסמכים ומקצועיים לניקוי ארובות למניעת נזקים לארובה עצמה, לנפשות הפועלות וכמובן למנקה הארובות עצמו. בשום אופן אל תנסו לנקות את הארובה בכוחות עצמכם כל פעולה בלתי זהירה ולו הקטנה ביותר עשויה להביא לנזקים בלתי הפיכים, פציעות ואפילו מוות – לכן גם אם מדובר בתקלה שתוכלו לפתור תוך מספר דקות העדיפו להזמין איש מקצוע .

ניקוי ארובות בבתים משותפים ופרטיים – כיצד נבחר איש מקצוע

בחירת איש מקצוע לניקוי בתים משותפים ופרטיים כדאי להזמין מחברות העוסקות במתן שירותים בתחום זה ולא בכל חברת ניקיון. קיימות חברות שירות ייעודיות אשר מעניקות שירותי ניקיון ארובות. במקרים שונים תוכלו למצוא על הארובה עצמה את שם היצרן ו/או המשווק שיכול גם הוא להמליץ לכם על מנקה ארובות מוסמך.

כיצד ארובה מפויחת תשפיע על זיהום האוויר?

ארובה מטונפת תביא לזיהום אוויר רחב היקף והשפעה הרבה יותר מזה שפולטת הארובה עצמה בעת הוצאת העשן. ארובה בלתי מתוחזק תביא לרמת זיהום ורמת מזהמים גבוהה הרבה יותר מאשר במצב ה"נקי" שלה ובמקרים החמורים יותר תשפיע גם על האוויר ותחושת הדחיסות בתוך המבנה עצמו ואף תגרום לפעילות לקויה של מוצרי ופרטי מיזוג וחימום אוויר.

החוק לאיכות הסביבה והשמירה על אווירה נקי קובע חוקים המתייחסים לפעילות התקינה של הארובות השונות במפעלים ובבתי הדירות ומצבע בקרה על מפעלי יצור, ארובות ובעלי מקצוע בתחום ייצור, התקנת וניקוי הארובות לשמירה על רמה נמוכה עד כמה שניתן של זיהום אוויר.