קולטי אדים תעשייתיים הם בין המוצרים נסחרים והשכיחים ביותר במטבח המוסדי והתעשייתי. דווקא נישה זו דורשת התייחסות וטיפול מרכזי, הרבה יותר מכל מוצר חשמלי או כל מוצר עזר אחר במטבח התעשייתי. קולטי האדים התעשייתיים הם בין המוצרים המאסיביים ביותר מצד אחד אף על פי שמצד שני נחשבים בין הרגישים והעדינים ביותר מבחינת הפרטים והחלקים הפנימיים במהלך הפעילות השוטפת.

אחד היתרונות היותר משמעותיים של קולט האדים הוא קלות התחזוקה שלהם, קולט אדים אינו דורש תחזוקה מורכבת, ניקוי המנדף לפני ואחרי יום העבודה עם החומרים הנכונים ובאופן הנכון אלה הן כל הפעולות הנדרשות כדי לשמר את קולט האדים במצב תקין ובטיחותי, הן מבחינה בריאות העובדים והן מבחינת תקלות אפשריות במצבים של הצטברות שכבות לכלוך ושומנים.

ניקוי מנדפים מקצועי

ניקוי מנדפים מקצועי

כך תשמרו על קולט האדים במצב תקין, לאורך זמן וללא מאמץ:

מה ההבדל בין קולט אדים ביתי לתעשייתי?

בין ההבדלים העיקריים בין שני סוגי קולטי האדים הללו, הם הגודל וכמות השימושים המתבצעים בהם. קולט האדים המוסדי דורש טיפול ותחזוקה מוקפדת ושכיחה הרבה יותר בשנה מהמנדף הביתי שאינו מצריך כל הרבה פעולות ניקוי ובדיקה במהלך היום ולאורך התקופה. מנדפים מוסדיים יידרשו ביקור של איש מקצוע בהפרשים קטנים יותר כתוצאה מההשפעה שלהם על המטבח וכמות האדים שהם קולטים בהשוואה למנדף וקולט האדים הביתי.

מהי תחזוקה שוטפת ומהי תחזוקה מקצועית?

תחזוקה שוטפת באה לידי ביטוי על ידי ניקוי מנדפים יומיומי לפני ואחרי העבודה עם קולט האדים בין אם מדובר בקולט אדים ביתי או קולט אדים מוסדי. לפני תחילת העבודה ופעילות קולט האדים חשוב מאוד לבדוק האם לא נתקעו שיירים של מזון ולנקות את קולט האדים פעם נוספת עם עזרים יבשים וחומרים המותאים לניקוי פריטי מתכת פורמייקה ואלומיניום, מהם בדרך כלל עשוי קולט האדים. ניקוי באמצעות חומרים שאין תואמים עשויים להביא להחלדה ונזק למנדף.

עם תום העבודה או תום הבישול יש לכבות את קולט האדים ולחכות בין עשר דקות לרבע שעה להתקררות ומניעת כוויות ונזקים הן לאדם המנקה אותו והן למנדף עצמו באמצעות חומרים מתאימים וייעודיים לניקוי קולטי אדים.

תחזוקה מקצועית תתבצע ע"י איש מקצוע ובאופן פנימי תוך פירוק המנדף. ניקוי מקצועי של פעם בשנה במקרים של קולט אדים ארגוני ותחזוקה של אחת לשנתיים של קולט האדים הביתי ישמרו על פעילות תקינה וימנעו סכנות ובלאי מהיר.

ניקוי מנדפים

ניקוי מנדפים

 כיצד ניתן למנוע תקלות שונות באמצעות התחזוקה השוטפת?

ניקוי קולט האדים יתבצע על ידי החומרים המתאימים ובאופן מוקפד למניעת הצטברות שיירי שומן ולכלוך, הצטברות שעשויה להביא להופעת והצטברות חיידקים, נזק לפעילות המנדף ואף סכנת הצתה במקרים בהם שכבות השמן החרוך באות במגע עם חום נוסף. ניקוי שוטף של המנדף יביאו לפעילות שוטפת תקינה לאורך זמן.